İşkur Sivas’da İstihdam Garantili Arıcılık Projesi Başlatıyor

İstihdam Garantili Arıcılık Projesi

işkur sivas arıcılık kursu

işkur sivas arıcılık kursu

İstihdam Garantili Arıcılık Projesi Sivas Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Arı Yetiştiricileri Birliği arasında ” İstihdam Garantili Arıcılık Projesi ” nin protokol imza töreni yapıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aslan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ndeki imza töreninde, projeyle arıcılıkla uğraşan çiftçi ve işletme sahiplerinin becerilerini geliştirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Aslan, projeyle 1840 yaş arası istihdam garantili açılacak kursta 25 kişinin 21 iş günü eğitim alacağını belirterek, eğitim sonunda katılımcılara sertifika verileceğini kaydetti.

İŞKUR İl Müdürü Nabi Soysal

İŞKUR İl Müdürü Nabi Soysal ise Sivas’m en önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğuna dikkati çekerek, işsizliğin de en önemli sorununun mesleksizlik olduğunu söyledi. İŞKUR’a gelen taleplerin çoğunluğunu mesleki taleplerin oluşturduğunu dile getiren Soysal, ” Çalışma ve İŞKUR il Müdürlüğü olarak istihdamın geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, işsizliğin önüne geçilmesi kapsamında faaliyetlerimiz devam etmektedir. Tanm İl Müdürlüğü ile an yetiştiriciliği kursu düzenlemekteyiz. Bu kursla analık alanında yetişmiş eleman ihtiyacım karşılayarak istihdam sağlayacağız ” diye konuştu. Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Doğan da balın kalitesinin mutfakta başladığını belirterek, kaliteyi artırmak için eğitimin şart olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından Aslan, Soysal ve Doğan, protokolü imzaladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>