Okullarda çalışmak üzere 500 kişi İstihdam edilecek

Adıyaman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ramazan Tatar, yaptığı açıklamada Adıyaman merkez ve ilçelerinde bulunan okullarda 9 ay boyunca çalışmak üzere 500 kişinin istihdam edileceğini söyledi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ramazan Tatar, “Türkiye İş Kurumu’nca yürütül­mekte olan ve işsizlerin kısa süreli istihdam ve eğitimini amaçlayan Toplum Yararına Çalışma Programları kapsa­mında; çevre temizliği, kamu­sal alt yapının yenilenmesi,Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okullarda sınıf temizliği, ağaçlandırma, park-bahçe dü­zenlemeleri, vadi ıslahı, eroz­yon engelleme çalışmaları ko­nularında kamu kurumlarıyla 2012 yılı içerisinde düzenledi­ğimiz 48 adet proje kapsamın­da, 2 bin 40 kişi istihdam edil­mişti. 15 Ekim 2011 tarihinde başlatılan projelere katılan 560 kişinin de çalışma süresi 15 Haziran 2012 tarihine kadar uzatılmıştı. Böylece 2012 yılın­da toplam 2 bin 600 kişi bu  kapsamda istihdam edilmişti” dedi.

Sayın Bakanımız Faruk Çelik’in 20 Aralık 2011 tarihinde ilimizi ziyaretlerinde Adıya­man’a vermiş oldukları 3 bin kişilik kontenjanı tamamlamak üzere 500 kişilik yeni bir proje başlatmış bulunuyoruz” diyen Tatar, açıklamalarına şöyle de­vam etti:”Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okullarda sınıf temizliği için 2012-2013 eğitim ve öğretim yılını kapsayacak şekilde 9 ay süreli (15 Eylül 2012-15 Haziran 2013 arası) proje kap­samımda ilimiz merkezinde 150 ve ilçelerinde 350 olmak üzere toplam 500 kişi 9 ay sü­reyle istihdam edilecektir. Baş­vurular 27 Ağustos tarihinden itibaren başlayacaktır. Başvu­rular, il merkezinde; Adıyaman Belediyesi Kent Konseyi bina­sında bulunan İş-Kur hizmet noktasında, ilçelerde de; ilçe belediyeleri İş-Kur hizmet nok­talarında yapılabileceği gibi, Türkiye İş Kurumu’nun (wwwiskur.gov.tr) ınternet say­fasından da bireysel olarak yapılabilmektedir. Son başvuru tarihi, 6 Eylül 2012 Perşembe günü mesai bitimidir. İnternet üzerinden başvurular günün 24 saati ve son başvuru günü gece saat 24.00’e kadar yapı­labilir. Programlara belirlenen kontenjandan fazla başvuru ol­ması halinde, mevzuat gereği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce noter kurası çekilecektir. Noter kurası çekim tarihi ve yeri be­lirlendikten sonra başvuruların yapıldığı ilçe belediyeleri İ • Kur hizmet noktalarında ve Adıyaman Milli Eğitim Müdür- lüğü’nün (www.adiya- man.meb.gov.tr) internet say­fasında duyurulacaktır. Noter kurasıyla belirlenen katılımcı­ların çalışacakları okullar il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerin­ce belirlenecektir. Bu projeyle birlikte 2012 yılında toplam 3 bin 100 kişi istihdam edilmiş olacaktır. Önümüzdeki süreçte istihdamı arttırıcı, işsizliği azal­tıcı bu tür faaliyetler daha ge­niş kapsamlı projelerle sürdü­rülecektir.”
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>